Nutriční terapie Hlinsko

Mezi další oblasti ve výživě se kterými Vám můžeme pomoci patří sportovní výživa (dospělých i dětí). Je možná také spolupráce se sportovními kluby.
Nyní naše ambulance nabízí také měření na denzitometru (měření hustoty kostní tkáně), v případě zjištění osteoporózy je tak možné zkonzultovat, jak vhodným jídelníčkem podpořit její léčbu.

Pro měření složení těla využíváme přístroj InBody 270, možné je to ale také na již zmíněném denzitometru.

Nutriční terapie v Chotěboři a v Hlinsku nabízí komplexní péči o klienty/pacienty v oblasti výživy a to jak dospělých tak i dětí.

Zaměřujeme se na široké spektrum problémů spojených s výživou.
Dokážeme Vás provést cestou k lepšímu životnímu stylu a stravovacím návykům ať už při redukci hmotnosti nebo přímo léčbě obezity.

Také se zabýváme problémem opačným, tedy podvýživou či neprospíváním.
Můžete se na nás obrátit také v případě, že trpíte onemocněním, které je úzce spjato s výživou jako je např. celiakie, diabetes I. i II. typu či gestační diabetes, nespecifické střevní záněty (Cronova choroba, ulcerózní kolitida), onemocnění jater nebo slinivky břišní či hypercholesterolémii.

Také můžeme vhodně doplnit práci psychiatra či psychoterapeuta při poruchách příjmu potravy a pomoci postupnými změnami zlepšit stav výživy a vztah k jídlu.

Kromě onemocnění se zabýváme konzultací či sestavením jídelníčku při potravinových alergiích, laktózové intoleranci nebo intoleranci histaminu.
Vhodné oslovit nutriční terapii je také v případě nejistoty ve výživě v těhotenství či při kojení.

Poskytujeme také sipping – tekutý nutriční doplněk podávaný ústy, který nabízí vysoký obsah energie a bílkovin v malém objemu. Jeho výhody zahrnují snadnou dostupnost, širokou škálu variant přizpůsobených různým diagnózám a schopnost poskytovat přesně definovaný obsah živin a vitaminů. Tento přístup k léčbě podvýživy je zejména užitečný pro pacienty s obtížemi s polykáním, akutními či onkologickými onemocněními nebo pro pacienty ve vyšším věku.

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph. D disponuje certifikátem pro předepisování této léčby.

Ordinační hodiny

Individuální objednání

Smluvní pojišťovny

Kontakt

+420 733 650 679

nutri@sdamp.cz

Nádražní 548, 539 01 Hlinsko

Personální obsazení

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph. D

Lékař

Bc. Kateřina Bílková

Nutriční terapeut

Mgr. Karolína Kotková

Nutriční terapeut

Přejít nahoru