Nutriční terapie Kolín

Ordinační hodiny

Individuální objednání

Zabýváme se výživou v různých životních etapách (výživa v dětském věku, těhotenství, kojení, v seniorském věku).

Zajišťujeme individuální, profesionální přístup a odborné nutriční poradenství. Každé doporučení je na míru konkrétním potřebám klienta.

V případě zájmu o spolupráci s nutričním terapeutem nás neváhejte kontaktovat. Nabízíme i přednášky a workshopy na různá témata v oblasti výživy.

Smluvní pojišťovny

Na našem pracovišti nabízíme nutriční poradenství od vysokoškolsky vzdělaných nutričních terapeutek. Poskytujeme komplexní péči v oblasti výživy a zdravého životního stylu pro všechny věkové skupiny, od dětí až po seniory.
Nabízíme služby jak zdravým klientům, kteří hledají pomoc s úpravou životního stylu (redukce hmotnosti, nabírání svalové hmoty), tak pomáháme i pacientům se zdravotními obtížemi či omezením ve stravě.

Pomůžeme Vám s redukcí hmotnosti ať už ze zdravotních či estetických důvodů. Podpoříme Vás na cestě ke zdravému vztahu k jídlu. Osvojíte si zásady vyváženého stravování a zavedeme postupné změny ve vašem jídelníčku. Cílem je nalezení společného kompromisu, tak aby byla redukce hmotnosti úspěšná a dlouhodobě udržitelná bez hladu a zákazů.

Zaměřujeme se také na pacienty, jejichž onemocnění souvisejí s výživou, například diabetes mellitus I. i II. typu, gestační diabetes, léčba obezity, ale i podvýživy (neprospívání), dyslipidemie. Můžeme pomoci se stravou při dietním omezení např. u onemocnění trávicího traktu nebo konzultovat jídelníček v případě potravinových alergií či intolerancí (např. histaminová intoleranci, laktózová intolerance, celiakie).

Poskytujeme také sipping – tekutý nutriční doplněk podávaný ústy, který nabízí vysoký obsah energie a bílkovin v malém objemu. Jeho výhody zahrnují snadnou dostupnost, širokou škálu variant přizpůsobených různým diagnózám a schopnost poskytovat přesně definovaný obsah živin a vitaminů. Tento přístup k léčbě podvýživy je zejména užitečný pro pacienty s obtížemi s polykáním, akutními či onkologickými onemocněními nebo pro pacienty ve vyšším věku.

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph. D disponuje certifikátem pro předepisování této léčby.

Kontakt

+420 733 650 764

nutrikolin@sdamp.cz

Plynárenská 671, 280 02 Kolín

Personální obsazení

MUDr. Mgr. Sylvie Špitálníková, Ph. D

Lékař

Mgr. Karolína Kotková

Nutriční terapeut

Přejít nahoru